Симптоми та лікування
Аденоїди – це збільшення носоглоткових мигдаликів, через які утруднюється носове дихання. Фахівці вважають це дитячим захворюванням, оскільки , його виявляють найчастіше у дітей віком від 3 до 10років.
У дорослому віці це лише поодинокі випадки.
Яка роль аденоїдів в організмі.
У кожної людини з народження є носоглоткові мигдалики. Вони виконують функцію імунного захисту організму від патогенних мікроорганізмів ( вірусів, бактерій).
Симптоми хвороби
Прояв запалення носоглотки (аденоїдів) лікарі діагностують найчастіше в дитинстві. Воно виражається нежиттю, утрудненим носовим диханням, інколи, супроводжується кашлем , підвищенням температури, зниженням слуху. Найчастіше запальний процес викликає пневмококова або вірусна інфекція. Гострий аденоїдит, як правило, лікується довше, ніж звичайні вірусні інфекції. Нежить може тривати навіть два-три тижні. В такому випадку потрібно звернутися за допомогою до ЛОР-лікаря, щоб уникнути бактерійних ускладнень таких як риносинусит, отит, ларингіт.
Лікування симптоматичне.
З додаткових апаратних процедур можна застосовувати інфрачервоний лазер (Ліка терапевт – М), який має лімфодренажну, протизапальну та протинабрякову дію. Вливає цей препарат і на покращення місцевої мікроциркуляції. Даною послугою можна скористатися ЛОР-Фоніатр клініці Тетяни Атаманюк.
Небезпека аденоїдів
При аденоїдиті можуть страждати інші органи і розвиватися супутня патологія. Тут важливо не займатися самолікуванням, вчасно діагностувати дану патологію та спільно із кваліфікованим спеціалістом прийняти правильне рішення.
Сучасні тенденції у отоларингології передбачають зберігаючу тактику. Тому варто віддавати перевагу консервативному лікуванню та веденню таких пацієнтів.
Проте, якщо є покази до проведення оперативного втручання, тоді, не слід зволікати і прийняти правильне рішення.
Покази для хірургічного втручання:
- 3 ст. аденоїдів
- зниження слуху
- порушення мови
- постійне дихання ротом
- системні ураження суглобів
- деформація обличчя (згладженість носогубного трикутника, високе піднебіння, порушення прикусу внаслідок дихання ротом). При таких наслідках терапія уже не ефективна.
ЛОР-лікар повинен повідомити батькам дитини про причини і можливі наслідки даної проблеми.
Рішення про оперативне лікування приймають тільки батьки дитини. У нашій клініці Вам допоможуть діагностувати аденоїди ендоскопічно та вибрати правильну тактику у лікуванні.