Хоча б раз у житті кожен з нас мав проблеми з носовою кровотечею, сиплим голосом, закладеністю носа чи зниженням слуху або давився їжею.

У старших людей на  будь-який з цих випадків була готова порада. Проте, з часом стало відомо, що не всі вони безпечні та дієві. 

Отож, ми підготували поради фахівця-отоларинголога щодо найпопулярніших міфів, які виникають у лор-органах.

Носова кровотеча

З дитинства старші нам рекомендували при носовій кровотечі швидко закидати голову назад і чекати. Як з’ясувалося — це не надійний спосіб, бо в такому положенні голови, по-перше, кров потрапляє в шлунок і може спровокувати блювоту. По-друге, фахівцю буде складно оцінити проблему та визначити, як багато крові ви втратили.

Тому при кровотечі з носу потрібно сісти рівно, голову нахилити над будь-якою місткістю і затиснути ніздрі пальцями. В такому положенні потрібно просидіти кілька хвилин.

Закладений ніс

При перших ознаках закладеного носа більшість починають одразу використовувати судинозвужуючі краплі. Та мало хто задумувався про те, що саме така закладеність та слиз, що з’являється в носовій порожнині, не дає мікробам проникати в організм. Категорично не рекомендують лори зловживати краплями й використовувати їх понад десять днів. Це може спровокувати хронічний нежить, який в такому випадку потрібно лікувати уже хірургічним втручанням. Судинозвужуючі препарати фахівці призначають при ускладненнях  після гайморитів чи отитів і лише впродовж 7-10 днів. 

Фото лора №7

Кістка в горлі

Майже кожен шанувальник риби хоча б раз у житті стикався із ситуацією, коли в горлі застрягла кісточка. І що ми робили? Брали скоринку хліба і ковтали її, аби проштовхнути небезпечний сторонній предмет. Та цей метод категорично заборонений, бо хліб чи будь-який інший продукт можуть призвести до того, що кістка ще глибше проникне в горло і призведе до запалення. Аби не випробовувати долю, потрібно одразу звертатися за допомогою до лора. 

Сторонні предмети у вусі

Усувати проблему самостійно не можна. Будь-яке стороннє тіло не варто намагатися витягати самостійно. Один невірний рух — і воно може проникнути глибше, ускладнивши тим самим подальше видалення. Залиште цю роботу професіоналам. Це ж саме стосується і комах, які потрапили у вухо. Аби позбавити пацієнта неприємних та болючих відчуттів, комах лікарі умертвляють, а після цього лише дістають.

Фото лора №3

Осівший голос

Неприємне та болюче відчуття, коли ми не можемо сказати ні слова. Багато хто ускладнює ситуацію та віддаляє момент покращення тим, що намагається говорити пошепки. Це не правильно, оскільки напружує голосові зв’язки. 

При захриплому горлі потрібно дотримуватися голосового спокою, говорити мало, але спокійно, не співати, не сміятися та не шепотіти. Якщо хвороба довго не проходить, йдіть до отоларинголога, аби запобігти ускладненням. 

Якщо вам необхідна консультація фахівців, звертайтеся до ЛОР-фоніатр клініки Тетяни Атаманюк. Тут допоможуть вам розв’язувати усі проблеми. Наші висококваліфіковані спеціалісти використовують сучасне обладнання. Зателефонуйте нам, щоб дізнатися ціни на лікування та інші деталі.