Гайморит, також відомий як верхньощелепний синусит, це запалення або набряк слизової оболонки, яка виробляє гайморові пазухи. Зазвичай ці пазухи повністю заповнені повітрям. Але якщо вони стають заповненими рідиною і заблокованими, це створює сприятливі умови для росту мікробів та розвитку інфекції.

Гайморит може приймати кілька форм, але найбільш поширеними є гострий і хронічний синусит. Гострий гайморит зазвичай виникає раптово і супроводжується болями в області гайморових пазух, триває від одного до двох тижнів. Щодо хронічного гаймориту, то він триває чотири тижні та більше, і може відзначатися періодичними загостреннями.

Чому виникає гайморит? 

Зазвичай ця хвороба виникає в результаті інфекцій, які потрапляють в носову порожнину через кров або повітря. Також гайморит може стати ускладненням, що розвивається після недолікованої застуди. Існують також інші фактори, які можуть сприяти блокуванню гайморових пазух:

У дітей можуть бути інші фактори, такі як алергії або використання пустушок.

Для діагностики гаймориту зазвичай береться мазок з носової порожнини. Після цієї процедури часто виявляється стафілокок, який може перебувати в носі тривалий час без симптомів. Однак при найменшій застуді ці бактерії можуть активуватися і призводити до серйозних ускладнень.

Симптоми гаймориту включають біль в області носа, який може поглиблюватися з часом, зазвичай стає найгіршим ввечері. Іноді біль може викликати враження, що болить голова. Інші загальні симптоми гаймориту:

Діагноз гаймориту може ставити лише лікар, не займайтеся самолікуванням. При перших симптомах слід звернутися до фахівця. Лікування зазвичай включає призначення медикаментів, таких як судинозвужувальні засоби місцевої дії, антибіотики та жарознижуючі препарати. Лікування хронічного гаймориту передбачає усунення причин його виникнення. Ми гарантуємо, що зробимо все можливе, щоб позбавити вас гаймориту та покращити ваше здоров’я.