Якщо ви помітили, що ваш голос звучить сипло, втомлюється, ви не відчуваєте його дзвінкості, при навантаженні виникає дискомфорт, а при ковтанні неприємні відчуття в гортані, горлі чи в області шиї, тоді вам необхідно терміново звернутися до фахівця. Ці всі проблеми вам допоможе усунути лікар-фоніатр.
Фоніатрія – це напрям отоларингології, а фоніатр – це лікар, який знає досконало будову голосового апарату, як утворюються звуки, може визначити можливості голосу, лікує голосові зв’язки. Саме цей фахівець вміє професійно “поставити голос” не лише співакам, але й представникам тих професій, де доводиться щодня багато говорити.
Більшість людей переконані, що проблеми з голосом виникають лише у тих, чия робота пов’язана з “голосномовними” професіями. Проте це не так. Проблеми з голосом можуть спровокувати й супутні хвороби такі як патології шлунково-кишкового тракту чи ендокринної системи або ускладнення після ГРВІ чи застуд.
В чому полягає робота фоніатра?
Лікарі цієї професії підбирають методику лікування ваших проблем, пов’язаних з горлом, відстежують зміни та коригують процес. До обов’язків фоніатра відноситься і реабілітація голосових функцій, особливо це актуальне після хвороб чи операцій, пов’язаних з горлом чи голосовими зв’язками.
Перш ніж віддати дитину до музичної школи, ви можете протестувати її голосовий апарат у фоніатра і визначити чи немає протипоказань для занять співом.
Записатися на консультацію до лікаря-фоніатра потрібно, якщо ви помічаєте, що голос до кінця дня осідає, не можете голосно спілкуватися, голос огрубів, а при ковтанні їжі відчуваєте важкість. Не варто ігнорувати фоніатра і затятим курцям.
Аби не запускати хворобу, при перших симптомах звертайтеся до лікарів. У Тернополі лікуванням горла та проблем, пов’язаних із голосом, займаються фахівці ЛОР-фоніатр клініки Тетяни Атаманюк.
Рання діагностика гортані та правильно підібране лікування – це перший крок до успіху. Бережіть свій голос, адже він унікальний та прекрасний!