Отит – це запалення одного з відділів вуха. Це одне з найпоширеніших ЛОР-захворювань серед українців. Небезпека отитів полягає в тому, що їх розвиток передбачити фактично неможливо: наприклад, навіть звичайна простуда або ГРЗ може стати причиною виникнення серйозних проблем.

Види та причини отиту

В цілому, людське вухо ділиться на три взаємопов’язані частини: зовнішнє, середнє та внутрішнє вухо. Сам отит викликає неприємне запалення у вусі, і в залежності від частини ураження, отит може бути:

Зовнішній отит – запалення зовнішніх слухових проходів. Найчастішими причинами зовнішнього отиту є:

Недбайливе ставлення до гігієни;

Після отримання мікротравм раковини вуха;

Внутрішні фурункули та інші подразнення та ураження вушної раковини.

Середній отит – запалення середнього вуха. Найчастіше виникає за таких обставин:

На фоні тяжкого ГРВІ;

На фоні зниженого імунітету.

Внутрішній отит – запалення внутрішнього вуха. Найрідкісніша, але й найбільш небезпечна форма захворювання. Може виникати як:

Погіршення середнього отиту;

Хвороба на фоні гострої інфекції.

Симптоми отиту:

Розпізнати таку хворобу як отит дуже просто, так як симптоми виражені досить яскраво. До них можна віднести наступні фактори:

Лікування отиту:

Без візита до ЛОРа справа не обійдеться, і кваліфікація лікаря має особливе значення. Не дивлячись на серйозність захворювання деякі пацієнти нехтують візитом до спеціаліста, розраховуючи на швидке закінчення хвороби.

Якщо ви вже «запустили» звичайну простуду, і це призвело до виникнення отиту – необхідно якомога швидше прийти на прийом до лікаря. Візит до ЛОР-клініки Тетяни Атаманюк – це найкращий вихід з даної ситуації: кваліфікація лікарів та сучасне медичне обладнання дозволять провести лікування максимально оперативно та якісно!

Щоб уникнути виникнення отиту, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

Якщо ви відчуваєте симптоми отиту, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря.