До найпоширеніших захворювань ЛОР-органів належать синусити. Якщо цю хворобу вчасно не виявити та не лікувати, то інфекція може поширитися в дихальні шляхи, а це небезпечно. Запущений синусит провокує бронхіти та отити.

Отоларингологи виділяють гостру та хронічну форму синуситів. Гострого синуситу при лікуванні можна позбутися за кілька місяців, а от з хронічним боротися  складніша, бо вилікувати його нереально. При перших симптомах застуди чи перемерзанні він повертається.

Синусит – інфекційно-запальне захворювання, яке вражає слизові оболонки приносових пазух. Дана хвороба розвивається в результаті проникнення через ніс бактерій, грибків та вірусів. Виявити цю хворобу самостійно просто не реально, бо симптоматика постійно змінюється. Визначити синусит може лише ЛОР.

Основні симптоми при синуситі

Закладеність носа та слизово-гнійні виділення з нього, відсутність нюху, відчуття неприємного запаху, болі в потилиці та горлі, порушення зору та зосередженості, блювання, запаморочення, дискомфорт та болі в районі перенісся та чола.

У дітей хвороба може супроводжуватися кашлем, зміною голосу, слабкістю, важким диханням, відсутністю апетиту. Часто ці симптоми батьки сприймають, як вірусну інфекцію та лікують самостійно. Саме це стає причиною того, що хвороба ускладнюється.

ПРИЧИНИ СИНУСИТУ

Збудники хвороби – віруси (риновірус, цитомегаловірус, аденовірус та ін.), бактерії (стафілококи, синьогнійна паличка, стрептококи та пневмококи) та грибок. Патогенні мікроорганізми проникають у придаткові пазухи повітряно-краплинним, лімфогенним і гематогенним шляхом.

Як і хто може діагностувати синусит?

Однозначно, що синусит може виявили лише лікар-отоларинголог. Він обстежує слизові оболонки спеціальним дзеркалом. Для перевірки структури носа лікарі можуть використовувати і ендоскопічні огляди.

Як лікувати

Лікувати синусит можна лише після комплексної діагностики та отриманих аналізів.

ЛОР при синуситі призначає медикаментозну терапію – виписує антибактеріальні та протизапальні препарати.

Під час лікування потрібно промивати носові пазухи, робити інгаляції та інші процедури.

Чи можна запобігти синуситу

Звісно, що так!. Одна з основних умов – це своєчасне лікування різного роду інфекцій таких як стоматит та пульпіт. Не займатися самолікуванням, а при перших симптомах застуди – при нежиті, високій температурі чи кашлі відразу йти до лікаря. Потрібно підтримувати свій імунітет і спробувати загартовуватися.

Куди звертатися при симптомах

При перших симптомах простуди чи при дискомфорту у вусі, носі чи горла потрібно йти до фахівців. Висококваліфіковану отоларингологічну допомогу можна отримати у ЛОР-фоніатр клініці Тетяни Атаманюк. Сучасне медичне обладнання забезпечує високу точність досліджень, а також дозволить максимально знизити болючість процедур і мінімізувати несприятливі наслідки.

Записатися до лора можна за номером: +38(096)497-27-57.