Зовнішнє вухо – видима частина слухового апарату, який складається з вушної раковини та слухового проходу.

Основне завдання зовнішнього вуха – сприйняття звуків, а тому будь-які хвороби чи порушення можуть спровокувати зниження слуху.

Хвороби, пов’язані із зовнішнім вухом, можуть бути як вроджені, так і набуті. Вроджені вважаються анатомічною аномалією, яка формується ще в утробі матері, а от набуті розвиваються через запальні інфекції чи бактерії.

До найбільш поширених хвороб зовнішнього вуха відноситься гострий зовнішній отит. Його провокують різноманітні інфекційні, алергічні або дерматологічні хвороби.

Підхопити інфекцію можуть люди у будь-якому віці, але найчастіше ця хвороба вражає дитячий та підлітковий вік.

Якщо ви думаєте, що отит – це хвороба, яка нагадує про себе лише взимку, то ви помиляєтеся. Найчастіше отоларингологи фіксують збільшення кількості скарг саме в теплу пору року, коли підвищена вологість, а діти багато часу проводять у воді.

Захищає слуховий апарат від хвороби сірка у вусі. Тому, коли її стає менше, у вусі збирається волога і починають розмножуватися різні мікроорганізми, які провокують запалення.

Зовнішнє вухо – це орган, в якому можуть розвиватися грибкові інфекції, екземи, які ускладнюються фурункулами та іншими новоутвореннями.

Сірчана пробка – це також одна з найпоширеніших проблем, яка виникає у зовнішньому вусі. При нормальних обставинах зайва сірка під час пережовування їжі чи при розмовах виходить самостійно. Проте трапляються виключення і така пробка призводить до тимчасової втрати слуху. Позбутися її можна методом промивання вуха.

Що ж може спровокувати проблеми у зовнішньому вусі.

Плавання та потрапляння води у вуха. Шкіра подразнюється і в середині починають розмножуватися бактерії.

Травмування вуха під час необережної або частої чистки вух. Зменшення сірки провокує травмування.

Виникнення сірчаної пробки може бути у зв’язку з частим використанням навушників або слухових апаратів.

Алергічний дерматит провокують різноманітні шампуні, косметичні засоби й навіть сережки у вухах.

Дерматити також виступають збудниками хвороб вуха.

До симптомів, які свідчать про проблеми зовнішнього вуха належить біль, який посилюється при дотику до вушної раковини, свербіж, виділення з вуха рідини та зниження слуху. Займатися самолікуванням, а особливо із застосуванням народної медицини, не варто, аби не спровокувати ускладнень.

Вчасне звернення до Лора допоможе усунути проблему за тиждень-два. Отоларингологи ЛОР-фоніатр клініки Тетяни Атаманюк оглянуть вас, продіагностують і призначать лікування. Що саме призначить лікар і на які процедури направить – залежить від стадії хвороби.

Не відкладайте лікування, а звертайтеся за допомогою при перших симптомах та дискомфорті.