Важке дихання носом, зниження слуху, постійні застуди та отити, поява храпу, часті головні болі, зміна голосу – це перші ознаки того, що у вас чи вашого малюка проблеми з аденоїдами.

Якщо раніше вважалося, що це дитяче захворювання, то тепер зрозуміло – вік не має значення. Збільшення аденоїдів у дорослих явище не рідкісне. З цією проблемою стикаються і молоді люди, і пенсіонери.

До групи ризику належать ті, хто хворів на риніти алергічними, гайморитами, синуситами та іншими вірусними або інфекційними захворюваннями, а імунна система спровокувала збільшення аденоїдної тканини.

Сьогодні, як і раніше, один з методів лікування аденоїдів – це оперативне втручання. Проте досвід показує, що “сліпа” аденотомія не дає стовідсотковий результат і у 18-62% пацієнтів трапляються рецидиви.

Вихід є – це ендоскопічна аденотомія при якій використовується сучасне обладнання. Це безболісна процедура, яка виконується під загальним наркозом. Під час операції хірург точно та ефективно з мінімальним травматизмом видаляє аденоїдну тканину. Рецидиви при такому оперативному втручанні лише 1-2%.

Пам’ятайте, що несвоєчасне лікування аденоїдів може спровокувати неприємні й навіть незворотні наслідки. Тому лише комплексне та індивідуальне лікування – запорука здоров’я.

І не забувайте про профілактику – збалансоване харчування, вживання полівітамінів, фізичні навантаження та прогулянки на свіжому повітрі допоможуть уникнути проблем.