Симптоми та лікування

Аденоїди – це збільшення носоглоткових мигдаликів, через які утруднюється носове дихання. Фахівці вважають це дитячим захворюванням,  оскільки , його виявляють найчастіше у дітей віком від  3 до 10років.

У дорослому віці  це лише поодинокі випадки.

Яка роль аденоїдів в організмі.

У кожної людини з народження є носоглоткові мигдалики. Вони виконують функцію імунного захисту організму від патогенних мікроорганізмів ( вірусів, бактерій).

Симптоми хвороби

Прояв запалення носоглотки (аденоїдів) лікарі діагностують найчастіше в дитинстві. Воно виражається нежиттю, утрудненим носовим диханням, інколи, супроводжується кашлем , підвищенням температури, зниженням слуху. Найчастіше запальний процес викликає пневмококова або вірусна інфекція. Гострий аденоїдит, як правило, лікується довше, ніж звичайні вірусні інфекції. Нежить може тривати навіть два-три тижні. В такому випадку потрібно звернутися за допомогою до ЛОР-лікаря, щоб уникнути бактерійних ускладнень таких як риносинусит, отит, ларингіт.

Лікування симптоматичне.

З додаткових апаратних процедур можна застосовувати інфрачервоний лазер (Ліка терапевт – М), який має лімфодренажну, протизапальну та протинабрякову дію. Вливає цей препарат і на покращення місцевої мікроциркуляції.  Даною послугою можна скористатися ЛОР-Фоніатр клініці Тетяни Атаманюк.

Небезпека аденоїдів

При аденоїдиті можуть страждати інші органи і розвиватися супутня патологія. Тут важливо не займатися самолікуванням, вчасно діагностувати дану патологію та спільно із кваліфікованим спеціалістом прийняти правильне рішення.

Сучасні тенденції у отоларингології передбачають зберігаючу тактику. Тому варто віддавати перевагу консервативному лікуванню та веденню таких пацієнтів.

Проте, якщо є покази до проведення оперативного втручання, тоді, не слід зволікати і прийняти правильне рішення.

Покази для хірургічного втручання:

ЛОР-лікар повинен повідомити батькам дитини про причини і можливі наслідки даної проблеми.

 Рішення про оперативне лікування приймають тільки батьки дитини. У нашій клініці Вам допоможуть діагностувати аденоїди ендоскопічно та вибрати правильну тактику у лікуванні.