Лікування хвороб горла

При появі симптомів захворювань горла, потрібна кваліфікована діагностика та якісне лікування. Цей крок потрібен для підбору адекватного лікування хвороб, які можуть мати різну природу походження і, відповідно, абсолютно різну чутливість до тих чи інших препаратів.

Основні види захворювань горла та гортані

Серед найбільш поширених захворювань – ангіна, фарингіт і ларингіт, часто трапляється епіглотит, ринофарингіт, фарингомітоз, аденоїдит, абсцеси та інфекційний мононуклеоз. Так або інакше горло й гортань зачіпляє грип, парагрип і гострі респіраторні інфекції.

Причини хвороб можуть бути різні – переохолодження, не до кінця вилікувана застуда, вірус, а в деяких випадках вони стають алергічною реакцією організму на дію хімічних реагентів. У сучасній медичній практиці виділяють й інші причини, що призводять до роздратування й больового синдрому: супутні захворювання, паління, робота на шкідливому виробництві, термічні опіки.Для вирішення вашої проблеми та запису на консультацію залиште свій номер телефону і ми вам оперативно перетелефонуємо.  {loadmodule mod_ajax_webfactor_form}

Залежно від причин, які їх провокують, захворювання горла можна розділити на декілька груп:

  • Вірусні.
  • Бактерійні.
  • Грибкові.

Іншу групу захворювань – пухлинні – такожможна розділити на декілька підвидів:

  • Саркоми.
  • Папіломи та поліпи гортані.
  • Фіброми.
  • Ангіоми.
  • Ліпоми.
  • Кісти.

Основні симптоми захворювань горла

Прояви хвороб варіюються залежно від природи збудника, і розрізняти їх дуже важливо.

Наприклад, про ангіну говорить сильний біль у горлі, який віддає у вуха, головний біль, підвищення температури (іноді до 40 градусів), гнійний жовтий наліт на язику й гландах, ломота в тілі. У дітей можлива нудота, блювота й хворобливі відчуття у животі.

Пацієнти з фарингітом відчувають колючий біль, посилення якого відбувається при спробі зробити ковток. Першіння, непродуктивний кашель, з’являється відчуття, ніби в горлі застрягла грудка, й усі старання його проковтнути – марні.

Характерні ознаки тонзиліту співпадають з симптомами попередніх хвороб (озноб, підвищення температури тіла, больові відчуття в горлі), але в цьому випадку симптоматика включає збільшення лімфовузлів.

Ларингіт відрізняється наявністю грубого, хрипкого голосу. Біль схожий з дряпанням, кашель міняється від сухого до продуктивного, з відкашлюванням.

Діагностика захворювань горла

Зазвичай діагностика розпочинається з первинного відвідування терапевта. Це огляд горла за допомогою спеціальних інструментів, пальпація лімфатичних вузлів, фаринго – та ларингоскопія.

Оглянувши пацієнта, отоларинголог визначить особливості перебігу хвороби й при необхідності призначить додаткові лабораторні дослідження (мазок із зіву, посів мокроти тощо) для підбору відповідних лікарських препаратів.

Багато захворювань горла та гортані мають підступну особливість: відсутність болю до того моменту, коли лікування треба буде проводити вже в стаціонарних умовах. Та ж пухлина стає більшою в розмірі й починає давити на м’які тканини горла. Виникає закладеність вух, порушення носового дихання, кров’яні виділення з носа й навіть зубний біль.

Лікування захворювань горла

Найбільш поширений метод лікування хворого горла – полосканнясольовим розчином або відварами шавлії, ромашки й липи. Проте поширений – неозначає застосовний і безпечний для усіх захворювань горла. В деяких випадках для успішного позбавлення від хвороби потрібна сукупність різних методів лікування: препарати місцевої дії, дезинтоксикаційнна терапія, антибіотикотерапія, фізіотерапія й хірургічне втручання.

У будь-якому випадку, займатися самолікуванням небезпечно, адже успіх боротьби із захворюваннями горла залежить від точності діагностики й призначення коректного лікування. А тому не шукайте рецептів лікування горла в домашніх умовах – правильніше за все буде звернутися до фахівців «ЛайфКлінік», пройти якісну діагностику захворювань горла й швидко здолати недугу.

(матеріал подано для ознайомлення)

(матеріал подано для ознайомлення)

(матеріал подано для ознайомлення)

Фотоальбом:

Відгуки про клініку:

Відвідували лікаря-фоніатра Тетяну Сергіївну. Вдячні за правильний діагноз і професіоналізм. Привітний персонал ) з 19.02 ми йдемо на процедури думаю що все буде добре і голос у нас буде чудовий ))😉 Рекомендую )🙂
Марія Кузишин
Марія Кузишин
2022-02-18
Щиро вдячна! Задоволена обстеженням та консультацією! Рекомендую!
Катерина_Якинта
Катерина_Якинта
2021-12-17
Іконка картки пацієнта
Більше 10 років практики
Іконка медичної паки
Індивідуальний підхід
до кожного пацієнта
Іконка сім'ї
Консультації та лікування
дорослих і дітей
Фото лора №10
Іконка вуха №2
АТАМАНЮК ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА

ЛОР-ФОНІАТР

Як записатись на огляд?

Для запису до ЛОРа треба звернутися в клініку або записатися на прийом лікаря онлайн. Клініка надає якісні послуги кваліфікованого отоларинголога.
Для своєчасної діагностики та підбору відповідного саме для вашого організму лікування, звернутися до ЛОР-лікаря необхідно відразу після появи у Вас перших симптомів захворювання.
Досвідчений лікар проводить лікування не тільки класичними, але і новаторськими методами. Сучасне медичне обладнання забезпечить високу точність досліджень, а також дозволить максимально знизити болючість проведених пацієнтові процедур і мінімізувати несприятливі наслідки.

Графік роботи:
Пн-Пт
Сб
Нд
8:00 - 18:00
10:00 - 16:00
ВИХІДНІ
Поштова скринька:

lorklinikaternopil@gmail.com

Контакти:

+38 (096) 497 27 57