Вуха – це складний орган з унікальною будовою. Саме через ці органи ми сприймаємо усі звуки. Залежить від них і наша координація. Людські вуха складаються з трьох відділів: зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха. Більше п’яти відсотків жителів планети втратили слух. Існує чимало хвороб, пов’язаних з вухами і вирішувати їх повинен лише висококваліфіковані фахівці в галузі отоларингології.
До хвороб вух належить і порушення рівноваги. Найчастіше проблеми з вухами мають люди, які працюють в шумних приміщеннях – на будівництві, шахтах, в клубах з гучною музикою.
Вроджені – дана патологія є причиною анатомічних або фізіологічних відхилень розвитку зовнішнього, середнього чи внутрішнього вуха. Проблеми з вухами можуть носити і спадковий характер.
Травматичні захворювання або проблеми через механічні пошкодження – це розрив барабанної перетинки через сильний різкий звук або травми під час чищення вух.
Інфекційні – негативний вплив бактерій та вірусів, що спровокували запальні процеси.
Захворювання вух фахівці поділяють на гострі та хронічні. Усе залежить від перебігу хвороби. При різких болях людина одразу звертається до лікарів, а от хронічні проблеми – це наслідки неправильного лікування, ускладнення від яких пацієнт може відчувати впродовж життя.
При порушеннях слуху та вестибулярного апарату випливає, що проблема у внутрішньому вусі. При цьому людина відчуває шум у вухах, запаморочення, нудоту, слабкість. Супроводжується це ще й зниженням слуху та порушенням рівноваги.
Саме лор повинен визначити чим спричинені такі симптоми – чи це спадковість, чи ускладнення після інфекційних хвороб чи травм.
Хвороба середнього вуха впливає на суміжні органи та голову. Ускладнення при хворобі часто стає причиною менінгіту або негативно впливає на лицевий нерв.
Отит може розвинутися в результаті простуди, хронічного нежитю, ГРВІ або переохолоджень чи при травмах барабанної перетинки.
При проблемах середнього вуха людина відчуває дискомфорт, схожий на стріляння, а також гострий біль як у вусі, так і голові, відчуття води у вусі, пульсацію, закладеність й погіршення слуху. Як наслідок – у середньому вусі може утворюватися гній та деформуються слухові кісточки.
Бактерії та гриби на шкірі, а також слабкий імунітет можуть спровокувати проблеми зовнішнього вуха, які супроводжуються набряком раковин. Це так званий омінікоз. Виявляються грибкові бактерії у лабораторії – фахівець направляє пацієнта на мікроскопію та посів. Ця хвороба найчастіше виникає у плавців. При запаленні дорослі та діти відчувають біль та свербіння, яке посилюється під час пережовування їжі або натиску на вухо.
При запаленнях сальних залоз у вухах утворюються фурункули. Самостійно видаляти їх категорично заборонено.
Ще одна проблема – вушні сірчані пробки. Вони утворюються з сірки та інших речовин, які виділяються залозами зовнішнього вуха.
Аби убезпечити себе від проблем з вухами, потрібно в холодну пору носити обов’язково шапку або капюшон, вуха чистити обережно, не використовуючи вушні палички. Якщо робота ваша пов’язана із сильним шумом, носіть спеціальні навушники чи вушні затички. При частих хворобах горла та носа звертайтеся до фахівців.
ЛОР-фоніатр клініці Тетяни Атаманюк – це приватний кабінет в якому проведуть діагностику та нададуть медичну допомогу. Тут вам допоможуть у будь-який час та при будь-яких симптомах. Не зволікайте і при перших симптомах звертайтеся отоларинголога в Тернополі. Здоров’я — це найцінніше, що ми маємо. тому довіряйте його лише фахівцям!
(матеріал подано для ознайомлення)
(матеріал подано для ознайомлення)
(матеріал подано для ознайомлення)
Відвідували лікаря-фоніатра Тетяну Сергіївну. Вдячні за правильний діагноз і професіоналізм. Привітний персонал ) з 19.02 ми йдемо на процедури думаю що все буде добре і голос у нас буде чудовий ))😉 Рекомендую )🙂Марія Кузишин2022-02-18Щиро вдячна! Задоволена обстеженням та консультацією! Рекомендую!Катерина_Якинта2021-12-17
ЛОР-ФОНІАТР
Для запису до ЛОРа треба звернутися в клініку або записатися на прийом лікаря онлайн. Клініка надає якісні послуги кваліфікованого отоларинголога.
Для своєчасної діагностики та підбору відповідного саме для вашого організму лікування, звернутися до ЛОР-лікаря необхідно відразу після появи у Вас перших симптомів захворювання.
Досвідчений лікар проводить лікування не тільки класичними, але і новаторськими методами. Сучасне медичне обладнання забезпечить високу точність досліджень, а також дозволить максимально знизити болючість проведених пацієнтові процедур і мінімізувати несприятливі наслідки.